Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Před časem vyšla kniha, Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. Tento název knihy dokonale vystihuje, že muž a žena jsou v podstatě mimozemšťané, kteří se jen velmi obtížně domluví.
Ženy si na své partnery často stěžují.Je toho mnoho, čím nám lezou vydatně na nervy. Nejčastěji jim vadí, že se muži jen málo zapojují do prací v domácnosti, že se nevěnují dostatečně dětem a že příliš často tráví čas u televize či počítače nebo venku s kamarády.
 

hry

Muži jsou prostě jiní

Muži jsou prostě jiní než ženy. Co se týče prací v domácnosti, zde se nachází diskutabilní prostor. Muži si odnáší stejně jako ženy určité modely z domova. Pokud muž neviděl pomáhat v domácnosti svého otce, asi to dělat nebude. A pokud snad ještě byl nakloněn změnám, měla to žena řešit na začátku manželství, když byl muž ještě tvárný. Na straně druhé, nezřídka se stává, že je žena na mateřské dovolené, která samozřejmě není žádnou dovolenou, a požaduje pomoc po svém manželovi, který se vrátil ze zaměstnání, kde opravdu dvanáct hodin věnoval těžké fyzické práci.

Co se týče péče o děti, zde je to nespravedlivé vůči ženám, protože otcovská péče opravdu stačí jen krátce. Zatímco žena se stará o děti pořád, muž přijde domů a děti jsou v pozoru. Obvykle stačí jedno slovo a děti na slovo poslechnou. Otcové jsou obvykle větší autoritou a to aniž by museli fungovat v průběhu celého dne. 

vysavač

A co se týče koukání na televizi. Muži jsou prostě jiní. Ženy dokáží fungovat od rána do večera, aniž by potřebovaly nějaký výrazný odpočinek, často dokáží řešit několik věcí najednou, například vařit, učit se s dětmi a ještě dodělávat na počítači resty ze zaměstnání. Toto muži nedokáží. Potřebují mnohem více času, aby dokázali přepnout.

A milé ženy nemyslete si, i muži si na nás stěžují. Je toho více, než si dokážeme představit a než by nám to bylo milé.